    Vishay Dale IHSM4825PJ101L
    Part No.:
    IHSM4825PJ101L
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDIHSM4825PJ101L.pdf
    Description:
    FIXED IND 100UH 730MA 672MOHM SM
    Packaging:
    Bulk
    Inductance:
    100 µH
    Tolerance:
    ±15%
    Current Rating (Amps):
    730 mA
    Current - Saturation (Isat):
    500mA
    DC Resistance (DCR):
    672mOhm Max
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test:
    1 kHz
    Size / Dimension:
    0.540" L x 0.250" W (13.72mm x 6.35mm)
    Height - Seated (Max):
    0.225" (5.72mm)
    Datasheet:
    1. How to order IHSM4825PJ101L on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the IHSM4825PJ101L price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of IHSM4825PJ101L?
    Image IHSM4825PJ101L
    Part Number IHSM4825PJ101L
    Package/Case Nonstandard
    Packaging Bulk
    Material - Core Ferrite
    Inductance 100 µH
    Tolerance ±15%
    Current Rating (Amps) 730 mA
    Current - Saturation (Isat) 500mA
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 672mOhm Max
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test 1 kHz
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.540" L x 0.250" W (13.72mm x 6.35mm)
    Height - Seated (Max) 0.225" (5.72mm)