    Vishay Dale IHSM4825ER330L
    Part No.:
    IHSM4825ER330L
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDIHSM4825ER330L.pdf
    Description:
    FIXED IND 33UH 1.3A 222 MOHM SMD
    Inductance:
    33 µH
    Tolerance:
    ±15%
    Current Rating (Amps):
    1.3 A
    Current - Saturation (Isat):
    880mA
    DC Resistance (DCR):
    222mOhm Max
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test:
    1 kHz
    Size / Dimension:
    0.540" L x 0.250" W (13.72mm x 6.35mm)
    Height - Seated (Max):
    0.225" (5.72mm)
    Datasheet:
    1. How to order IHSM4825ER330L on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the IHSM4825ER330L price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of IHSM4825ER330L?
    Image IHSM4825ER330L
    Part Number IHSM4825ER330L
    Material - Core Ferrite
    Inductance 33 µH
    Tolerance ±15%
    Current Rating (Amps) 1.3 A
    Current - Saturation (Isat) 880mA
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 222mOhm Max
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test 1 kHz
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.540" L x 0.250" W (13.72mm x 6.35mm)
    Height - Seated (Max) 0.225" (5.72mm)