    Vishay Dale IHSM3825RE330L
    Part No.:
    IHSM3825RE330L
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDIHSM3825RE330L.pdf
    Description:
    FIXED IND 33UH 920MA 440MOHM SMD
    Inductance:
    33 µH
    Tolerance:
    ±15%
    Current Rating (Amps):
    920 mA
    Current - Saturation (Isat):
    750mA
    DC Resistance (DCR):
    440mOhm Max
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test:
    1 kHz
    Size / Dimension:
    0.440" L x 0.250" W (11.18mm x 6.35mm)
    Height - Seated (Max):
    0.225" (5.72mm)
    Datasheet:
    1. How to order IHSM3825RE330L on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the IHSM3825RE330L price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of IHSM3825RE330L?
    Image IHSM3825RE330L
    Part Number IHSM3825RE330L
    Material - Core Ferrite
    Inductance 33 µH
    Tolerance ±15%
    Current Rating (Amps) 920 mA
    Current - Saturation (Isat) 750mA
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 440mOhm Max
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test 1 kHz
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.440" L x 0.250" W (11.18mm x 6.35mm)
    Height - Seated (Max) 0.225" (5.72mm)