    Vishay Dale IHSM3825RE220L
    Part No.:
    IHSM3825RE220L
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDIHSM3825RE220L.pdf
    Description:
    FIXED IND 22UH 1.05A 336MOHM SMD
    Inductance:
    22 µH
    Tolerance:
    ±15%
    Current Rating (Amps):
    1.05 A
    Current - Saturation (Isat):
    960mA
    DC Resistance (DCR):
    336mOhm Max
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test:
    1 kHz
    Size / Dimension:
    0.440" L x 0.250" W (11.18mm x 6.35mm)
    Height - Seated (Max):
    0.225" (5.72mm)
    Datasheet:
    1. How to order IHSM3825RE220L on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the IHSM3825RE220L price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of IHSM3825RE220L?
    Image IHSM3825RE220L
    Part Number IHSM3825RE220L
    Material - Core Ferrite
    Inductance 22 µH
    Tolerance ±15%
    Current Rating (Amps) 1.05 A
    Current - Saturation (Isat) 960mA
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 336mOhm Max
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test 1 kHz
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.440" L x 0.250" W (11.18mm x 6.35mm)
    Height - Seated (Max) 0.225" (5.72mm)