    Vishay Dale IHSM3825RE101L
    Part No.:
    IHSM3825RE101L
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDIHSM3825RE101L.pdf
    Description:
    FIXED IND 100UH 480MA 1.44OHM SM
    Inductance:
    100 µH
    Tolerance:
    ±15%
    Current Rating (Amps):
    480 mA
    Current - Saturation (Isat):
    420mA
    DC Resistance (DCR):
    1.44Ohm Max
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test:
    1 kHz
    Size / Dimension:
    0.440" L x 0.250" W (11.18mm x 6.35mm)
    Height - Seated (Max):
    0.225" (5.72mm)
    Datasheet:
    1. How to order IHSM3825RE101L on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the IHSM3825RE101L price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of IHSM3825RE101L?
    Image IHSM3825RE101L
    Part Number IHSM3825RE101L
    Material - Core Ferrite
    Inductance 100 µH
    Tolerance ±15%
    Current Rating (Amps) 480 mA
    Current - Saturation (Isat) 420mA
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 1.44Ohm Max
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test 1 kHz
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.440" L x 0.250" W (11.18mm x 6.35mm)
    Height - Seated (Max) 0.225" (5.72mm)