    Vishay Dale IHSM3825ER150L
    Part No.:
    IHSM3825ER150L
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDIHSM3825ER150L.pdf
    Description:
    FIXED IND 15UH 1.29A 228MOHM SMD
    Inductance:
    15 µH
    Tolerance:
    ±15%
    Current Rating (Amps):
    1.29 A
    Current - Saturation (Isat):
    1.11A
    DC Resistance (DCR):
    228mOhm Max
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test:
    1 kHz
    Size / Dimension:
    0.440" L x 0.250" W (11.18mm x 6.35mm)
    Height - Seated (Max):
    0.225" (5.72mm)
    Datasheet:
    1. How to order IHSM3825ER150L on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the IHSM3825ER150L price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of IHSM3825ER150L?
    Image IHSM3825ER150L
    Part Number IHSM3825ER150L
    Material - Core Ferrite
    Inductance 15 µH
    Tolerance ±15%
    Current Rating (Amps) 1.29 A
    Current - Saturation (Isat) 1.11A
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 228mOhm Max
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test 1 kHz
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.440" L x 0.250" W (11.18mm x 6.35mm)
    Height - Seated (Max) 0.225" (5.72mm)