    Vishay Dale IHSM3825ER121L
    Part No.:
    IHSM3825ER121L
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDIHSM3825ER121L.pdf
    Description:
    FIXED IND 120UH 450MA 2.18OHM SM
    Inductance:
    120 µH
    Tolerance:
    ±15%
    Current Rating (Amps):
    450 mA
    Current - Saturation (Isat):
    400mA
    DC Resistance (DCR):
    2.18Ohm Max
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test:
    1 kHz
    Size / Dimension:
    0.440" L x 0.250" W (11.18mm x 6.35mm)
    Height - Seated (Max):
    0.225" (5.72mm)
    Datasheet:
    1. How to order IHSM3825ER121L on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the IHSM3825ER121L price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of IHSM3825ER121L?
    Image IHSM3825ER121L
    Part Number IHSM3825ER121L
    Material - Core Ferrite
    Inductance 120 µH
    Tolerance ±15%
    Current Rating (Amps) 450 mA
    Current - Saturation (Isat) 400mA
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 2.18Ohm Max
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test 1 kHz
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.440" L x 0.250" W (11.18mm x 6.35mm)
    Height - Seated (Max) 0.225" (5.72mm)