IHLP6767GZER2R2MA1.pdf
IHLP6767GZER2R2MA1.pdf
| Image |  |
| Part Number | IHLP6767GZER2R2MA1 |
| Manufacturer | Vishay Dale |
| Series | IHLP-6767GZ-A1 |
| Package/Case | Nonstandard |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Type | Molded |
| Material - Core | - |
| Inductance | 2.2 µH |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 35 A |
| Current - Saturation (Isat) | 62A |
| Shielding | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 2.53mOhm Max |
| Q @ Freq | - |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.675" L x 0.675" W (17.15mm x 17.15mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.276" (7.00mm) |