IFDC2525DZER3R3N.pdf
IFDC2525DZER3R3N.pdf
| Image |  |
| Part Number | IFDC2525DZER3R3N |
| Manufacturer | Vishay Dale |
| Series | IFDC-2525DZ |
| Package/Case | Nonstandard |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Material - Core | Ferrite |
| Inductance | 3.3 µH |
| Tolerance | ±30% |
| Current Rating (Amps) | 3.5 A |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Shielding | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 20mOhm Max |
| Q @ Freq | - |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.157" (4.00mm) |