    Vishay Sfernice TSM4YJ104KR05
    Part No.:
    TSM4YJ104KR05
    Manufacturer:
    Vishay Sfernice
    Category:
    Trimmer Potentiometers
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDTSM4YJ104KR05.pdf
    Description:
    TRIMMER 100K OHM 0.25W GW TOP
    Manufacturer:
    Vishay Sfernice
    Series:
    TSM4
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Resistance:
    100 kOhms
    Power (Watts):
    0.25W, 1/4W
    Tolerance:
    ±10%
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Number of Turns:
    13.0
    Adjustment Type:
    Top Adjustment
    Resistive Material:
    Cermet
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Termination Style:
    Gull Wing
    Size / Dimension:
    Rectangular - 0.189" x 0.138" Face (4.80mm x 3.50mm)
    Datasheet:
    1. How to order TSM4YJ104KR05 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TSM4YJ104KR05 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TSM4YJ104KR05?
    Image TSM4YJ104KR05
    Part Number TSM4YJ104KR05
    Manufacturer Vishay Sfernice
    Series TSM4
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Resistance 100 kOhms
    Power (Watts) 0.25W, 1/4W
    Tolerance ±10%
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Number of Turns 13.0
    Adjustment Type Top Adjustment
    Resistive Material Cermet
    Mounting Type Surface Mount
    Termination Style Gull Wing
    Size / Dimension Rectangular - 0.189" x 0.138" Face (4.80mm x 3.50mm)