    Vishay Sfernice TS53YL504MR10
    Part No.:
    TS53YL504MR10
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDTS53YL504MR10.pdf
    Description:
    TRIMMER 500K OHM 0.25W GW TOP
    Resistance:
    500 kOhms
    Power (Watts):
    0.25W, 1/4W
    Tolerance:
    ±20%
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Termination Style:
    Gull Wing
    Size / Dimension:
    Square - 0.197" x 0.197" Face (5.00mm x 5.00mm)
    Datasheet:
    1. How to order TS53YL504MR10 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TS53YL504MR10 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TS53YL504MR10?
    Image TS53YL504MR10
    Part Number TS53YL504MR10
    Product Status Active
    Resistance 500 kOhms
    Power (Watts) 0.25W, 1/4W
    Tolerance ±20%
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Mounting Type Surface Mount
    Termination Style Gull Wing
    Size / Dimension Square - 0.197" x 0.197" Face (5.00mm x 5.00mm)