    Vishay Sfernice TS53YL202MR10
    Part No.:
    TS53YL202MR10
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDTS53YL202MR10.pdf
    Description:
    TRIMMER 2K OHM 0.25W GW TOP ADJ
    Resistance:
    2 kOhms
    Power (Watts):
    0.25W, 1/4W
    Tolerance:
    ±20%
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Termination Style:
    Gull Wing
    Size / Dimension:
    Square - 0.197" x 0.197" Face (5.00mm x 5.00mm)
    Datasheet:
    1. How to order TS53YL202MR10 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TS53YL202MR10 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TS53YL202MR10?
    Image TS53YL202MR10
    Part Number TS53YL202MR10
    Product Status Active
    Resistance 2 kOhms
    Power (Watts) 0.25W, 1/4W
    Tolerance ±20%
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Mounting Type Surface Mount
    Termination Style Gull Wing
    Size / Dimension Square - 0.197" x 0.197" Face (5.00mm x 5.00mm)