    Vishay Sfernice TS53YJ504MR10
    Part No.:
    TS53YJ504MR10
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDTS53YJ504MR10.pdf
    Description:
    TRIMMER 500KOHM 0.25W J LEAD TOP
    Resistance:
    500 kOhms
    Power (Watts):
    0.25W, 1/4W
    Tolerance:
    ±20%
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Termination Style:
    J Lead
    Size / Dimension:
    Square - 0.197" x 0.197" Face (5.00mm x 5.00mm)
    Datasheet:
    1. How to order TS53YJ504MR10 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TS53YJ504MR10 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TS53YJ504MR10?
    Image TS53YJ504MR10
    Part Number TS53YJ504MR10
    Product Status Active
    Resistance 500 kOhms
    Power (Watts) 0.25W, 1/4W
    Tolerance ±20%
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Mounting Type Surface Mount
    Termination Style J Lead
    Size / Dimension Square - 0.197" x 0.197" Face (5.00mm x 5.00mm)