    Vishay Sfernice TRB023220KA15
    Part No.:
    TRB023220KA15
    Manufacturer:
    Vishay Sfernice
    Category:
    Fixed Inductors
    Package:
    Axial
    Description:
    SFERNICE INDUCTIVES
    Manufacturer:
    Vishay Sfernice
    Series:
    TRB023
    Package/Case:
    Axial
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Obsolete
    Type:
    Molded
    Material - Core:
    Inductance:
    22 µH
    Tolerance:
    ±10%
    Current Rating (Amps):
    680 mA
    Current - Saturation (Isat):
    Shielding:
    Shielded
    DC Resistance (DCR):
    960mOhm Max
    Q @ Freq:
    50 @ 2.5MHz
    Frequency - Self Resonant:
    28MHz
    Ratings:
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test:
    2.5 MHz
    Features:
    Mounting Type:
    Through Hole
    Supplier Device Package:
    Size / Dimension:
    0.197" Dia x 0.433" L (5.00mm x 11.00mm)
    Height - Seated (Max):
    1. How to order TRB023220KA15 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TRB023220KA15 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TRB023220KA15?
    Image TRB023220KA15
    Part Number TRB023220KA15
    Manufacturer Vishay Sfernice
    Series TRB023
    Package/Case Axial
    Packaging Bulk
    Product Status Obsolete
    Type Molded
    Material - Core -
    Inductance 22 µH
    Tolerance ±10%
    Current Rating (Amps) 680 mA
    Current - Saturation (Isat) -
    Shielding Shielded
    DC Resistance (DCR) 960mOhm Max
    Q @ Freq 50 @ 2.5MHz
    Frequency - Self Resonant 28MHz
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
    Features -
    Mounting Type Through Hole
    Supplier Device Package Axial
    Size / Dimension 0.197" Dia x 0.433" L (5.00mm x 11.00mm)