    Vishay Sfernice RT500AS4700KB
    Part No.:
    RT500AS4700KB
    Description:
    POT 470 OHM 500W WIREWOUND LIN
    Resistance (Ohms):
    470
    Tolerance:
    ±10%
    Power (Watts):
    500W
    Actuator Length:
    1.969" (50.00mm)
    Actuator Diameter:
    0.394" (10.00mm)
    Panel Mount
    1. How to order RT500AS4700KB on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RT500AS4700KB price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RT500AS4700KB?
    Image RT500AS4700KB
    Part Number RT500AS4700KB
    Product Status Obsolete
    Resistance (Ohms) 470
    Tolerance ±10%
    Power (Watts) 500W
    Actuator Type Round
    Actuator Length 1.969" (50.00mm)
    Actuator Diameter 0.394" (10.00mm)