    Vishay Sfernice RT500AS3R30JB
    Part No.:
    RT500AS3R30JB
    Description:
    POT 3.3 OHM 500W WIREWOUND LIN
    Resistance (Ohms):
    3.3
    Tolerance:
    ±5%
    Power (Watts):
    500W
    Actuator Length:
    1.969" (50.00mm)
    Actuator Diameter:
    0.394" (10.00mm)
    Panel Mount
    1. How to order RT500AS3R30JB on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RT500AS3R30JB price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RT500AS3R30JB?
    Image RT500AS3R30JB
    Part Number RT500AS3R30JB
    Product Status Obsolete
    Resistance (Ohms) 3.3
    Tolerance ±5%
    Power (Watts) 500W
    Actuator Type Round
    Actuator Length 1.969" (50.00mm)
    Actuator Diameter 0.394" (10.00mm)