    Vishay Sfernice RT500AS22R0KB
    Part No.:
    RT500AS22R0KB
    Description:
    POT 22 OHM 500W WIREWOUND LINEAR
    Resistance (Ohms):
    22
    Tolerance:
    ±10%
    Power (Watts):
    500W
    Actuator Length:
    1.969" (50.00mm)
    Actuator Diameter:
    0.394" (10.00mm)
    Panel Mount
    1. How to order RT500AS22R0KB on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RT500AS22R0KB price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RT500AS22R0KB?
    Image RT500AS22R0KB
    Part Number RT500AS22R0KB
    Product Status Obsolete
    Resistance (Ohms) 22
    Tolerance ±10%
    Power (Watts) 500W
    Actuator Type Round
    Actuator Length 1.969" (50.00mm)
    Actuator Diameter 0.394" (10.00mm)