    Vishay Sfernice RT500AS1R00KB
    Part No.:
    RT500AS1R00KB
    Description:
    POT 1 OHM 500W WIREWOUND LINEAR
    Tolerance:
    ±10%
    Power (Watts):
    500W
    Actuator Length:
    1.969" (50.00mm)
    Actuator Diameter:
    0.394" (10.00mm)
    Panel Mount
    1. How to order RT500AS1R00KB on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RT500AS1R00KB price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RT500AS1R00KB?
    Image RT500AS1R00KB
    Part Number RT500AS1R00KB
    Product Status Obsolete
    Resistance (Ohms) 1
    Tolerance ±10%
    Power (Watts) 500W
    Actuator Type Round
    Actuator Length 1.969" (50.00mm)
    Actuator Diameter 0.394" (10.00mm)