    Vishay Sfernice RT100AS4701KB
    Part No.:
    RT100AS4701KB
    Description:
    POT 4.7K OHM 100W WIREWOUND
    Resistance (Ohms):
    4.7k
    Tolerance:
    ±10%
    Power (Watts):
    100W
    Actuator Length:
    0.984" (25.00mm)
    Actuator Diameter:
    0.236" (6.00mm)
    Panel Mount
    1. How to order RT100AS4701KB on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RT100AS4701KB price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RT100AS4701KB?
    Image RT100AS4701KB
    Part Number RT100AS4701KB
    Product Status Obsolete
    Resistance (Ohms) 4.7k
    Tolerance ±10%
    Power (Watts) 100W
    Actuator Type Round
    Actuator Length 0.984" (25.00mm)
    Actuator Diameter 0.236" (6.00mm)