    Vishay Sfernice RT100AL68R0KB
    Part No.:
    RT100AL68R0KB
    Description:
    POT 68 OHM 100W WIREWOUND
    Resistance (Ohms):
    68
    Tolerance:
    ±10%
    Power (Watts):
    100W
    Actuator Length:
    0.984" (25.00mm)
    Actuator Diameter:
    0.236" (6.00mm)
    Panel Mount
    1. How to order RT100AL68R0KB on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RT100AL68R0KB price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RT100AL68R0KB?
    Image RT100AL68R0KB
    Part Number RT100AL68R0KB
    Product Status Obsolete
    Resistance (Ohms) 68
    Tolerance ±10%
    Power (Watts) 100W
    Actuator Type Round
    Actuator Length 0.984" (25.00mm)
    Actuator Diameter 0.236" (6.00mm)