    Vishay Sfernice RT100AL6801KB
    Part No.:
    RT100AL6801KB
    Description:
    POT 68K OHM 100W WIREWOUND
    Resistance (Ohms):
    68k
    Tolerance:
    ±10%
    Power (Watts):
    100W
    Actuator Length:
    0.984" (25.00mm)
    Actuator Diameter:
    0.236" (6.00mm)
    Panel Mount
    1. How to order RT100AL6801KB on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RT100AL6801KB price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RT100AL6801KB?
    Image RT100AL6801KB
    Part Number RT100AL6801KB
    Product Status Obsolete
    Resistance (Ohms) 68k
    Tolerance ±10%
    Power (Watts) 100W
    Actuator Type Round
    Actuator Length 0.984" (25.00mm)
    Actuator Diameter 0.236" (6.00mm)