    Vishay Sfernice RE139L116E223
    Part No.:
    RE139L116E223
    Manufacturer:
    Vishay Sfernice
    Category:
    Angle, Linear Position Measuring
    Package:
    Module
    Description:
    SFERNICE TRANSDUCERS
    Manufacturer:
    Vishay Sfernice
    Package/Case:
    Module
    Series:
    REC 139 L
    Packaging:
    Box
    Product Status:
    Active
    Programmable:
    For Measuring:
    Linear Position
    Technology:
    Resistive
    Rotation Angle - Electrical, Mechanical:
    Linear Range:
    0 ~ 2900.00mm (0 ~ 114.17")
    Output:
    Resistive
    Output Signal:
    Actuator Type:
    Linearity:
    ±0.05%
    Resistance:
    22 kOhms
    Resistance Tolerance:
    ±20%
    Voltage - Supply:
    Mounting Type:
    Chassis Mount
    Termination Style:
    Connector
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Grade:
    Qualification:
    Supplier Device Package:
    1. How to order RE139L116E223 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RE139L116E223 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RE139L116E223?
    Image RE139L116E223
    Part Number RE139L116E223
    Manufacturer Vishay Sfernice
    Package/Case Module
    Series REC 139 L
    Packaging Box
    Product Status Active
    Programmable -
    For Measuring Linear Position
    Technology Resistive
    Linear Range 0 ~ 2900.00mm (0 ~ 114.17")
    Output Resistive
    Output Signal -
    Actuator Type -
    Linearity ±0.05%
    Resistance 22 kOhms
    Resistance Tolerance ±20%
    Voltage - Supply -
    Mounting Type Chassis Mount
    Termination Style Connector
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C