GA1206H682MXABT31G.pdf
GA1206H682MXABT31G.pdf
| Image |  |
| Part Number | GA1206H682MXABT31G |
| Manufacturer | Vishay Vitramon |
| Series | GA |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Capacitance | 6800 pF |
| Tolerance | ±20% |
| Voltage - Rated | 50V |
| Temperature Coefficient | X8R |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Features | - |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Applications | Automotive |
| Failure Rate | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Thickness (Max) | 0.067" (1.70mm) |