    Vicor Corporation V375C15M150BL2
    Part No.:
    V375C15M150BL2
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDV375C15M150BL2.pdf
    Description:
    DC DC CONVERTER 15V 150W
    Series:
    MICRO (150W)
    Voltage - Input (Min):
    250V
    Voltage - Input (Max):
    425V
    Voltage - Output 1:
    15V
    Current - Output (Max):
    10A
    Power (Watts):
    150 W
    Voltage - Isolation:
    3 kV
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 100°C
    Efficiency:
    86%
    Datasheet:
    1. How to order V375C15M150BL2 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the V375C15M150BL2 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of V375C15M150BL2?
    Image V375C15M150BL2
    Part Number V375C15M150BL2
    Manufacturer Vicor Corporation
    Series MICRO (150W)
    Package/Case Quarter Brick
    Packaging Bulk
    Product Status Active
    Type Isolated Module
    Number of Outputs 1
    Voltage - Input (Min) 250V
    Voltage - Input (Max) 425V
    Voltage - Output 1 15V
    Voltage - Output 4 -
    Current - Output (Max) 10A
    Power (Watts) 150 W
    Voltage - Isolation 3 kV
    Applications ITE (Commercial)
    Features OVP, UVLO
    Operating Temperature -55°C ~ 100°C
    Efficiency 86%