    Vicor Corporation V300C15M150BG
    Part No.:
    V300C15M150BG
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDV300C15M150BG.pdf
    Description:
    DC DC CONVERTER 15V 150W
    Series:
    MICRO (150W)
    Voltage - Input (Min):
    180V
    Voltage - Input (Max):
    375V
    Voltage - Output 1:
    15V
    Current - Output (Max):
    10A
    Power (Watts):
    150 W
    Voltage - Isolation:
    3 kV
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 100°C
    Efficiency:
    86.5%
    Datasheet:
    1. How to order V300C15M150BG on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the V300C15M150BG price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of V300C15M150BG?
    Image V300C15M150BG
    Part Number V300C15M150BG
    Manufacturer Vicor Corporation
    Series MICRO (150W)
    Number of Outputs 1
    Voltage - Input (Min) 180V
    Voltage - Input (Max) 375V
    Voltage - Output 1 15V
    Voltage - Output 4 -
    Current - Output (Max) 10A
    Power (Watts) 150 W
    Voltage - Isolation 3 kV
    Applications ITE (Commercial)
    Features OVP, UVLO
    Operating Temperature -55°C ~ 100°C
    Efficiency 86.5%