    Vicor Corporation V24B15M200BN
    Part No.:
    V24B15M200BN
    Package:
    9-DIP Module
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDV24B15M200BN.pdf
    Description:
    DC DC CONVERTER 15V 200W
    Series:
    MINI (200W)
    Package/Case:
    9-DIP Module
    Voltage - Input (Min):
    18V
    Voltage - Input (Max):
    36V
    Voltage - Output 1:
    15V
    Current - Output (Max):
    13.33A
    Power (Watts):
    200 W
    Voltage - Isolation:
    3 kV
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 100°C
    Efficiency:
    86.6%
    Datasheet:
    1. How to order V24B15M200BN on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the V24B15M200BN price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of V24B15M200BN?
    Image V24B15M200BN
    Part Number V24B15M200BN
    Manufacturer Vicor Corporation
    Series MINI (200W)
    Package/Case 9-DIP Module
    Number of Outputs 1
    Voltage - Input (Min) 18V
    Voltage - Input (Max) 36V
    Voltage - Output 1 15V
    Voltage - Output 4 -
    Current - Output (Max) 13.33A
    Power (Watts) 200 W
    Voltage - Isolation 3 kV
    Applications ITE (Commercial)
    Features OVP, UVLO
    Operating Temperature -55°C ~ 100°C
    Efficiency 86.6%