    Vicor Corporation V24B15M150BL
    Part No.:
    V24B15M150BL
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDV24B15M150BL.pdf
    Description:
    DC DC CONVERTER 15V 150W
    Series:
    MINI (150W)
    Voltage - Input (Min):
    18V
    Voltage - Input (Max):
    36V
    Voltage - Output 1:
    15V
    Current - Output (Max):
    10A
    Power (Watts):
    150 W
    Voltage - Isolation:
    3 kV
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 100°C
    Efficiency:
    87.6%
    Datasheet:
    1. How to order V24B15M150BL on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the V24B15M150BL price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of V24B15M150BL?
    Image V24B15M150BL
    Part Number V24B15M150BL
    Manufacturer Vicor Corporation
    Series MINI (150W)
    Number of Outputs 1
    Voltage - Input (Min) 18V
    Voltage - Input (Max) 36V
    Voltage - Output 1 15V
    Voltage - Output 4 -
    Current - Output (Max) 10A
    Power (Watts) 150 W
    Voltage - Isolation 3 kV
    Applications ITE (Commercial)
    Features OVP, UVLO
    Operating Temperature -55°C ~ 100°C
    Efficiency 87.6%