    Vicor Corporation V24B12M150BL
    Part No.:
    V24B12M150BL
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDV24B12M150BL.pdf
    Description:
    DC DC CONVERTER 12V 150W
    Series:
    MINI (150W)
    Voltage - Input (Min):
    18V
    Voltage - Input (Max):
    36V
    Voltage - Output 1:
    12V
    Current - Output (Max):
    12.5A
    Power (Watts):
    150 W
    Voltage - Isolation:
    3 kV
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 100°C
    Efficiency:
    87.8%
    Datasheet:
    1. How to order V24B12M150BL on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the V24B12M150BL price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of V24B12M150BL?
    Image V24B12M150BL
    Part Number V24B12M150BL
    Manufacturer Vicor Corporation
    Series MINI (150W)
    Number of Outputs 1
    Voltage - Input (Min) 18V
    Voltage - Input (Max) 36V
    Voltage - Output 1 12V
    Voltage - Output 4 -
    Current - Output (Max) 12.5A
    Power (Watts) 150 W
    Voltage - Isolation 3 kV
    Applications ITE (Commercial)
    Features OVP, UVLO
    Operating Temperature -55°C ~ 100°C
    Efficiency 87.8%