    Verotronic Technologies Pte Ltd. VP40-01000SMMSMM-A
    Part No.:
    VP40-01000SMMSMM-A
    Description:
    COAX CBL SMA TO SMA
    Style:
    SMA to SMA
    1st Connector:
    SMA Plug
    1st Contact Gender:
    Male
    2nd Connector:
    SMA Plug
    2nd Contact Gender:
    Male
    Length:
    39.4" (1.0m) 3.3'
    Cable Type:
    6.50mm OD Coaxial Cable
    Overall Impedance:
    50 Ohms
    Frequency - Max:
    40 GHz
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Grade:
    Qualification:
    1. How to order VP40-01000SMMSMM-A on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the VP40-01000SMMSMM-A price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VP40-01000SMMSMM-A?
    Style SMA to SMA SMA to SMA SMA to SMA SMA to SMA SMA to SMA
    1st Connector SMA Plug SMA Plug SMA Plug SMA Plug SMA Plug
    1st Contact Gender Male Male Male Male Male
    2nd Connector SMA Plug SMA Plug SMA Plug SMA Plug SMA Plug
    2nd Contact Gender Male Male Male Male Male
    Length 39.4" (1.0m) 3.3' 39.4" (1.0m) 3.3' 39.4" (1.0m) 3.3' 39.4" (1.0m) 3.3' 39.4" (1.0m) 3.3'
    Cable Type 6.50mm OD Coaxial Cable 6.50mm OD Coaxial Cable 6.50mm OD Coaxial Cable 6.50mm OD Coaxial Cable 6.50mm OD Coaxial Cable
    Cable Impedance - - - - -
    Connector Impedance - - - - -
    Overall Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
    Frequency - Max 40 GHz 40 GHz 40 GHz 40 GHz 40 GHz
    Color Blue, Red Blue, Red Blue, Red Blue, Red Blue, Red
    Features - - - - -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C