    Verotronic Technologies Pte Ltd. VP40-01000LMMLMM-A
    Part No.:
    VP40-01000LMMLMM-A
    Description:
    COAX CBL 2.4MM TO 2.4MM
    Style:
    2.4mm to 2.4mm
    1st Connector:
    2.4mm Plug
    1st Contact Gender:
    Male
    2nd Connector:
    2.4mm Plug
    2nd Contact Gender:
    Male
    Length:
    39.4" (1.0m) 3.3'
    Cable Type:
    6.50mm OD Coaxial Cable
    Overall Impedance:
    50 Ohms
    Frequency - Max:
    40 GHz
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C