    Verotronic Technologies Pte Ltd. VN67-00635NVFVMF-A
    Part No.:
    VN67-00635NVFVMF-A
    Manufacturer:
    Verotronic Technologies Pte Ltd.
    Category:
    Coaxial Cables (RF)
    Package:
    Description:
    COAX CBL 1.85MM TO 1.85MM
    Manufacturer:
    Series:
    VN67
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Style:
    1.85mm to 1.85mm
    1st Connector:
    1.85mm Jack
    1st Contact Gender:
    Female
    1st Connector Mounting Type:
    Free Hanging (In-Line)
    1st Connector Mounting Feature:
    2nd Connector:
    1.85mm Jack
    2nd Contact Gender:
    Female
    2nd Connector Mounting Type:
    Free Hanging (In-Line)
    2nd Connector Mounting Feature:
    Length:
    25.00" (635.00mm)
    Cable Type:
    14.80mm OD Coaxial Cable
    Cable Impedance:
    Connector Impedance:
    Overall Impedance:
    50 Ohms
    Frequency - Max:
    67 GHz
    Color:
    Black
    Features:
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Grade:
    Qualification:
    1. How to order VN67-00635NVFVMF-A on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the VN67-00635NVFVMF-A price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VN67-00635NVFVMF-A?
    Image VN67-00635NVFVMF-A VN67-00635NVMNVF-A
    Part Number VN67-00635NVFVMF-A VN67-00635NVMNVF-A
    Manufacturer Verotronic Technologies Pte Ltd. Verotronic Technologies Pte Ltd.
    Series VN67 VN67
    Packaging Bulk Bulk
    Product Status Active Active
    Style 1.85mm to 1.85mm 1.85mm to 1.85mm
    1st Connector 1.85mm Jack 1.85mm Jack
    1st Contact Gender Female Female
    1st Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line) Free Hanging (In-Line)
    2nd Connector 1.85mm Jack 1.85mm Jack
    2nd Contact Gender Female Female
    2nd Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line) Free Hanging (In-Line)
    Length 25.00" (635.00mm) 25.00" (635.00mm)
    Cable Type 14.80mm OD Coaxial Cable 14.80mm OD Coaxial Cable
    Cable Impedance - -
    Connector Impedance - -
    Overall Impedance 50 Ohms 50 Ohms
    Frequency - Max 67 GHz 67 GHz
    Color Black Black
    Features - -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C