    Verotronic Technologies Pte Ltd. VN50-00635NLMNLF-A
    Part No.:
    VN50-00635NLMNLF-A
    Manufacturer:
    Verotronic Technologies Pte Ltd.
    Category:
    Coaxial Cables (RF)
    Package:
    Description:
    COAX CBL 2.4MM TO 2.4MM
    Manufacturer:
    Series:
    VN50
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Style:
    2.4mm to 2.4mm
    1st Connector:
    2.4mm Jack
    1st Contact Gender:
    Female
    1st Connector Mounting Type:
    Free Hanging (In-Line)
    1st Connector Mounting Feature:
    2nd Connector:
    2.4mm Plug
    2nd Contact Gender:
    Male
    2nd Connector Mounting Type:
    Free Hanging (In-Line)
    2nd Connector Mounting Feature:
    Length:
    25.00" (635.00mm)
    Cable Type:
    14.80mm OD Coaxial Cable
    Cable Impedance:
    Connector Impedance:
    Overall Impedance:
    50 Ohms
    Frequency - Max:
    50 GHz
    Color:
    Black
    Features:
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Grade:
    Qualification:
    1. How to order VN50-00635NLMNLF-A on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the VN50-00635NLMNLF-A price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VN50-00635NLMNLF-A?
    Image VN50-00635NLMNLF-A VN50-00635NLFLMF-A
    Part Number VN50-00635NLMNLF-A VN50-00635NLFLMF-A
    Manufacturer Verotronic Technologies Pte Ltd. Verotronic Technologies Pte Ltd.
    Series VN50 VN50
    Packaging Bulk Bulk
    Product Status Active Active
    Style 2.4mm to 2.4mm 2.4mm to 2.4mm
    1st Connector 2.4mm Jack 2.4mm Jack
    1st Contact Gender Female Female
    1st Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line) Free Hanging (In-Line)
    2nd Connector 2.4mm Plug 2.4mm Plug
    2nd Contact Gender Male Male
    2nd Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line) Free Hanging (In-Line)
    Length 25.00" (635.00mm) 25.00" (635.00mm)
    Cable Type 14.80mm OD Coaxial Cable 14.80mm OD Coaxial Cable
    Cable Impedance - -
    Connector Impedance - -
    Overall Impedance 50 Ohms 50 Ohms
    Frequency - Max 50 GHz 50 GHz
    Color Black Black
    Features - -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C