    Verotronic Technologies Pte Ltd. VN18-00965N70N70-A
    Part No.:
    VN18-00965N70N70-A
    Manufacturer:
    Verotronic Technologies Pte Ltd.
    Category:
    Coaxial Cables (RF)
    Package:
    Description:
    COAX CBL 7MM TO 7MM
    Manufacturer:
    Series:
    VN18
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Style:
    7mm to 7mm
    1st Connector:
    7mm
    1st Contact Gender:
    1st Connector Mounting Type:
    Free Hanging (In-Line)
    1st Connector Mounting Feature:
    2nd Connector:
    7mm
    2nd Contact Gender:
    2nd Connector Mounting Type:
    Free Hanging (In-Line)
    2nd Connector Mounting Feature:
    Length:
    37.992" (965.00mm)
    Cable Type:
    14.80mm OD Coaxial Cable
    Cable Impedance:
    Connector Impedance:
    Overall Impedance:
    50 Ohms
    Frequency - Max:
    18 GHz
    Color:
    Black
    Features:
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Grade:
    Qualification:
    1. How to order VN18-00965N70N70-A on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the VN18-00965N70N70-A price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VN18-00965N70N70-A?
    Image VN18-00635N70N70-A VN18-00965N70N70-A VN18-01219N70N70-A
    Part Number VN18-00635N70N70-A VN18-00965N70N70-A VN18-01219N70N70-A
    Series VN18 VN18 VN18
    Packaging Bulk Bulk Bulk
    Product Status Active Active Active
    Style 7mm to 7mm 7mm to 7mm 7mm to 7mm
    1st Connector 7mm 7mm 7mm
    1st Contact Gender - - -
    1st Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line) Free Hanging (In-Line) Free Hanging (In-Line)
    2nd Connector 7mm 7mm 7mm
    2nd Contact Gender - - -
    2nd Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line) Free Hanging (In-Line) Free Hanging (In-Line)
    Length 37.992" (965.00mm) 37.992" (965.00mm) 37.992" (965.00mm)
    Cable Type 14.80mm OD Coaxial Cable 14.80mm OD Coaxial Cable 14.80mm OD Coaxial Cable
    Cable Impedance - - -
    Connector Impedance - - -
    Overall Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
    Frequency - Max 18 GHz 18 GHz 18 GHz
    Color Black Black Black
    Features - - -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C