    Verotronic Technologies Pte Ltd. VF50-01000KMMKMM-N
    Part No.:
    VF50-01000KMMKMM-N
    Manufacturer:
    Verotronic Technologies Pte Ltd.
    Category:
    Coaxial Cables (RF)
    Package:
    Description:
    COAX CBL 2.92MM TO 2.92MM
    Manufacturer:
    Series:
    VF50
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Style:
    2.92mm to 2.92mm
    1st Connector:
    2.92mm Plug
    1st Contact Gender:
    Male
    1st Connector Mounting Type:
    Free Hanging (In-Line)
    1st Connector Mounting Feature:
    2nd Connector:
    2.92mm Plug
    2nd Contact Gender:
    Male
    2nd Connector Mounting Type:
    Free Hanging (In-Line)
    2nd Connector Mounting Feature:
    Length:
    39.4" (1.0m) 3.3'
    Cable Type:
    4.00mm OD Coaxial Cable
    Cable Impedance:
    Connector Impedance:
    Overall Impedance:
    50 Ohms
    Frequency - Max:
    50 GHz
    Color:
    Blue
    Features:
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Grade:
    Qualification:
    1. How to order VF50-01000KMMKMM-N on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the VF50-01000KMMKMM-N price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VF50-01000KMMKMM-N?
    Image VF50-01000KMMKMM-N VF50-01000KMMKMM-A
    Part Number VF50-01000KMMKMM-N VF50-01000KMMKMM-A
    Manufacturer Verotronic Technologies Pte Ltd. Verotronic Technologies Pte Ltd.
    Series VF50 VF50
    Packaging Bulk Bulk
    Product Status Active Active
    Style 2.92mm to 2.92mm 2.92mm to 2.92mm
    1st Connector 2.92mm Plug 2.92mm Plug
    1st Contact Gender Male Male
    1st Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line) Free Hanging (In-Line)
    2nd Connector 2.92mm Plug 2.92mm Plug
    2nd Contact Gender Male Male
    2nd Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line) Free Hanging (In-Line)
    Length 39.4" (1.0m) 3.3' 39.4" (1.0m) 3.3'
    Cable Type 4.00mm OD Coaxial Cable 4.00mm OD Coaxial Cable
    Cable Impedance - -
    Connector Impedance - -
    Overall Impedance 50 Ohms 50 Ohms
    Frequency - Max 50 GHz 50 GHz
    Color Blue Blue
    Features - -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C