    Verotronic Technologies Pte Ltd. VB02-00914VMMVMM-A
    Part No.:
    VB02-00914VMMVMM-A
    Description:
    COAX CBL 1.85MM TO 1.85MM
    Style:
    1.85mm to 1.85mm
    1st Connector:
    1.85mm Plug
    1st Contact Gender:
    Male
    2nd Connector:
    1.85mm Plug
    2nd Contact Gender:
    Male
    Length:
    35.98" (914.00mm)
    Cable Type:
    2.60mm OD Coaxial Cable
    Overall Impedance:
    50 Ohms
    Frequency - Max:
    67 GHz
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C