    Verotronic Technologies Pte Ltd. VB02-00914KMFKMF-A
    Part No.:
    VB02-00914KMFKMF-A
    Manufacturer:
    Verotronic Technologies Pte Ltd.
    Category:
    Coaxial Cables (RF)
    Package:
    Description:
    COAX CBL 2.92MM TO 2.92MM
    Manufacturer:
    Series:
    VB02
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Style:
    2.92mm to 2.92mm
    1st Connector:
    2.92mm Jack
    1st Contact Gender:
    Female
    1st Connector Mounting Type:
    Free Hanging (In-Line)
    1st Connector Mounting Feature:
    2nd Connector:
    2.92mm Jack
    2nd Contact Gender:
    Female
    2nd Connector Mounting Type:
    Free Hanging (In-Line)
    2nd Connector Mounting Feature:
    Length:
    35.98" (914.00mm)
    Cable Type:
    2.60mm OD Coaxial Cable
    Cable Impedance:
    Connector Impedance:
    Overall Impedance:
    50 Ohms
    Frequency - Max:
    67 GHz
    Color:
    Blue, Red
    Features:
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Grade:
    Qualification:
    1. How to order VB02-00914KMFKMF-A on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the VB02-00914KMFKMF-A price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VB02-00914KMFKMF-A?
    Series VB02 VB02 VB02 VB02 VB02
    Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
    Product Status Active Active Active Active Active
    Style 2.92mm to 2.92mm 2.92mm to 2.92mm 2.92mm to 2.92mm 2.92mm to 2.92mm 2.92mm to 2.92mm
    1st Connector 2.92mm Jack 2.92mm Jack 2.92mm Jack 2.92mm Jack 2.92mm Jack
    1st Contact Gender Female Female Female Female Female
    2nd Connector 2.92mm Jack 2.92mm Jack 2.92mm Jack 2.92mm Jack 2.92mm Jack
    2nd Contact Gender Female Female Female Female Female
    Length 35.98" (914.00mm) 35.98" (914.00mm) 35.98" (914.00mm) 35.98" (914.00mm) 35.98" (914.00mm)
    Cable Type 2.60mm OD Coaxial Cable 2.60mm OD Coaxial Cable 2.60mm OD Coaxial Cable 2.60mm OD Coaxial Cable 2.60mm OD Coaxial Cable
    Cable Impedance - - - - -
    Connector Impedance - - - - -
    Overall Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
    Frequency - Max 67 GHz 67 GHz 67 GHz 67 GHz 67 GHz
    Color Blue, Red Blue, Red Blue, Red Blue, Red Blue, Red
    Features - - - - -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C