    USA Industrials ZUSAS70FDA461
    Part No.:
    ZUSAS70FDA461
    Description:
    FDA SI ORING 70A -461
    Nominal I.D.:
    16"
    Diameter - Inside:
    15.955" (405.26mm) 16"
    Diameter - Outside:
    16.505" (419.23mm) 16-1/2"
    Width / Cross Section:
    0.275" (7.00mm) 1/4"
    Operating Temperature:
    -62°C ~ 232°C
    1. How to order ZUSAS70FDA461 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the ZUSAS70FDA461 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of ZUSAS70FDA461?
    Image ZUSAS70FDA461
    Part Number ZUSAS70FDA461
    Dash Number -
    Nominal I.D. 16"
    Cross Section Shape Round
    Diameter - Inside 15.955" (405.26mm) 16"
    Diameter - Outside 16.505" (419.23mm) 16-1/2"
    Width / Cross Section 0.275" (7.00mm) 1/4"
    Color Red
    Hardness 70 Shore A
    Operating Temperature -62°C ~ 232°C