    USA Industrials ZUSAS70FDA419
    Part No.:
    ZUSAS70FDA419
    Description:
    FDA SI ORING 70A -419
    Nominal I.D.:
    3-3/4"
    Diameter - Inside:
    3.725" (94.62mm) 3-3/4"
    Diameter - Outside:
    4.275" (108.59mm) 4-1/4"
    Width / Cross Section:
    0.275" (7.00mm) 1/4"
    Operating Temperature:
    -62°C ~ 232°C
    1. How to order ZUSAS70FDA419 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the ZUSAS70FDA419 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of ZUSAS70FDA419?
    Image ZUSAS70FDA419
    Part Number ZUSAS70FDA419
    Dash Number -
    Nominal I.D. 3-3/4"
    Cross Section Shape Round
    Diameter - Inside 3.725" (94.62mm) 3-3/4"
    Diameter - Outside 4.275" (108.59mm) 4-1/4"
    Width / Cross Section 0.275" (7.00mm) 1/4"
    Color Red
    Hardness 70 Shore A
    Operating Temperature -62°C ~ 232°C