    USA Industrials ZUSAS70FDA411
    Part No.:
    ZUSAS70FDA411
    Description:
    FDA SI ORING 70A -411
    Nominal I.D.:
    2-3/4"
    Diameter - Inside:
    2.725" (69.22mm) 2-3/4"
    Diameter - Outside:
    3.275" (83.19mm) 3-1/4"
    Width / Cross Section:
    0.275" (7.00mm) 1/4"
    Operating Temperature:
    -62°C ~ 232°C
    1. How to order ZUSAS70FDA411 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the ZUSAS70FDA411 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of ZUSAS70FDA411?
    Image ZUSAS70FDA411
    Part Number ZUSAS70FDA411
    Dash Number -
    Nominal I.D. 2-3/4"
    Cross Section Shape Round
    Diameter - Inside 2.725" (69.22mm) 2-3/4"
    Diameter - Outside 3.275" (83.19mm) 3-1/4"
    Width / Cross Section 0.275" (7.00mm) 1/4"
    Color Red
    Hardness 70 Shore A
    Operating Temperature -62°C ~ 232°C