    USA Industrials ZUSAS70FDA022
    Part No.:
    ZUSAS70FDA022
    Description:
    O-RING SILICONE RED -22 PK25
    Dash Number:
    -022
    Nominal I.D.:
    1"
    Diameter - Inside:
    0.989" (25.12mm) 1"
    Diameter - Outside:
    1.129" (28.68mm) 1-1/8"
    Width / Cross Section:
    0.070" (1.78mm) 1/16"
    Operating Temperature:
    -62°C ~ 232°C
    1. How to order ZUSAS70FDA022 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the ZUSAS70FDA022 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of ZUSAS70FDA022?
    Image ZUSAS70FDA022
    Part Number ZUSAS70FDA022
    Material Silicone
    Dash Number -022
    Nominal I.D. 1"
    Cross Section Shape Round
    Diameter - Inside 0.989" (25.12mm) 1"
    Diameter - Outside 1.129" (28.68mm) 1-1/8"
    Width / Cross Section 0.070" (1.78mm) 1/16"
    Color Red
    Hardness 70 Shore A
    Operating Temperature -62°C ~ 232°C