    Toshiba Semiconductor and Storage TFD58W26MW
    Part No.:
    TFD58W26MW
    Manufacturer:
    Toshiba Semiconductor and Storage
    Category:
    LCD, OLED, Graphic
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDTFD58W26MW.pdf
    Description:
    GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 5.8"
    Manufacturer:
    Series:
    Packaging:
    Box
    Product Status:
    Discontinued at Digi-Key
    Display Type:
    TFT - Color
    Display Mode:
    Transmissive
    Touchscreen:
    Diagonal Screen Size:
    5.8" (147.32mm)
    Viewing Area:
    127.20mm W x 71.80mm H
    Backlight:
    CCFL
    Dot Pixels:
    400 x 234
    Interface:
    Composite
    Controller Type:
    Graphics Color:
    Red, Green, Blue (RGB)
    Background Color:
    Datasheet:
    1. How to order TFD58W26MW on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TFD58W26MW price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TFD58W26MW?
    Image TFD58W26MW
    Part Number TFD58W26MW
    Manufacturer Toshiba Semiconductor and Storage
    Series -
    Packaging Box
    Product Status Discontinued at Digi-Key
    Display Type TFT - Color
    Display Mode Transmissive
    Touchscreen -
    Diagonal Screen Size 5.8" (147.32mm)
    Viewing Area 127.20mm W x 71.80mm H