    Toshiba Semiconductor and Storage LTD089EXWS
    Part No.:
    LTD089EXWS
    Manufacturer:
    Toshiba Semiconductor and Storage
    Category:
    LCD, OLED, Graphic
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDLTD089EXWS.pdf
    Description:
    GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 8.9"
    Manufacturer:
    Series:
    Packaging:
    Box
    Product Status:
    Discontinued at Digi-Key
    Display Type:
    TFT - Color
    Display Mode:
    Transflective
    Touchscreen:
    Diagonal Screen Size:
    8.9" (226.06mm)
    Viewing Area:
    193.90mm W x 116.40mm H
    Backlight:
    LED - White
    Dot Pixels:
    1280 x 768
    Interface:
    LVDS
    Controller Type:
    Graphics Color:
    Red, Green, Blue (RGB)
    Background Color:
    Datasheet:
    1. How to order LTD089EXWS on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the LTD089EXWS price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of LTD089EXWS?
    Image LTD089EXWS
    Part Number LTD089EXWS
    Manufacturer Toshiba Semiconductor and Storage
    Series -
    Packaging Box
    Product Status Discontinued at Digi-Key
    Display Type TFT - Color
    Display Mode Transflective
    Touchscreen -
    Diagonal Screen Size 8.9" (226.06mm)
    Viewing Area 193.90mm W x 116.40mm H