    Texas Instruments LMZ21701SILT
    Part No.:
    LMZ21701SILT
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDLMZ21701SILT.pdf
    Description:
    DC DC CONVERTER 0.9-6V
    Voltage - Input (Min):
    3V
    Voltage - Input (Max):
    17V
    Voltage - Output 1:
    0.9 ~ 6V
    Current - Output (Max):
    1A
    Features:
    OCP, OTP, SCP, UVLO
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 125°C
    Efficiency:
    95%
    Datasheet:
    1. How to order LMZ21701SILT on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the LMZ21701SILT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of LMZ21701SILT?
    Image LMZ21701SILT
    Part Number LMZ21701SILT
    Number of Outputs 1
    Voltage - Input (Min) 3V
    Voltage - Input (Max) 17V
    Voltage - Output 1 0.9 ~ 6V
    Voltage - Output 4 -
    Current - Output (Max) 1A
    Applications ITE (Commercial)
    Features OCP, OTP, SCP, UVLO
    Operating Temperature -40°C ~ 125°C
    Efficiency 95%