    Texas Instruments LMZ21701SILR
    Part No.:
    LMZ21701SILR
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDLMZ21701SILR.pdf
    Description:
    DC DC CONVERTER 0.9-6V 6W
    Voltage - Input (Min):
    3V
    Voltage - Input (Max):
    17V
    Voltage - Output 1:
    0.9 ~ 6V
    Current - Output (Max):
    1A
    Features:
    OTP, SCP, UVLO
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 125°C
    Efficiency:
    95%
    Datasheet:
    1. How to order LMZ21701SILR on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the LMZ21701SILR price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of LMZ21701SILR?
    Image LMZ21701SILR
    Part Number LMZ21701SILR
    Number of Outputs 1
    Voltage - Input (Min) 3V
    Voltage - Input (Max) 17V
    Voltage - Output 1 0.9 ~ 6V
    Voltage - Output 4 -
    Current - Output (Max) 1A
    Applications ITE (Commercial)
    Features OTP, SCP, UVLO
    Operating Temperature -40°C ~ 125°C
    Efficiency 95%