    Texas Instruments LM3411M5-3.3
    Part No.:
    LM3411M5-3.3
    Manufacturer:
    Texas Instruments
    Category:
    Voltage Reference
    Package:
    SC-74A, SOT-753
    Description:
    IC VREF SHUNT 1% SOT23-5
    Manufacturer:
    Texas Instruments
    Package/Case:
    SC-74A, SOT-753
    Series:
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Obsolete
    Reference Type:
    Shunt
    Output Type:
    Fixed
    Voltage - Output (Min/Fixed):
    3.3V
    Voltage - Output (Max):
    Current - Output:
    15 mA
    Tolerance:
    ±1%
    Temperature Coefficient:
    Noise - 0.1Hz to 10Hz:
    Noise - 10Hz to 10kHz:
    50µVrms
    Voltage - Input:
    Current - Supply:
    Current - Cathode:
    150 µA
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C (TA)
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    SOT-23-5
    1. How to order LM3411M5-3.3 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the LM3411M5-3.3 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of LM3411M5-3.3?
    Image LM3411M5-5.0 LM3411M5-3.3/NOPB LM3411M5-3.3 LM3411M5X-3.3/NOPB LM3411M5X-5.0/NOPB
    Part Number LM3411M5-5.0 LM3411M5-3.3/NOPB LM3411M5-3.3 LM3411M5X-3.3/NOPB LM3411M5X-5.0/NOPB
    Package/Case SC-74A, SOT-753 SC-74A, SOT-753 SC-74A, SOT-753 SC-74A, SOT-753 SC-74A, SOT-753
    Series - - - - -
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Product Status Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
    Reference Type Shunt Shunt Shunt Shunt Shunt
    Output Type Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed
    Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V
    Current - Output 15 mA 15 mA 15 mA 15 mA 15 mA
    Tolerance ±1% ±1% ±1% ±1% ±1%
    Noise - 10Hz to 10kHz 50µVrms 50µVrms 50µVrms 50µVrms 50µVrms