    Texas Instruments INA300AIDGST
    Part No.:
    INA300AIDGST
    Manufacturer:
    Texas Instruments
    Category:
    Current Regulation/Management
    Package:
    10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDINA300AIDGST.pdf
    Description:
    IC CURRENT SENSE 10VSSOP
    Manufacturer:
    Texas Instruments
    Series:
    Package/Case:
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Function:
    Current Sense
    Sensing Method:
    High/Low-Side
    Accuracy:
    Voltage - Input:
    2.7V ~ 5.5V
    Current - Output:
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 125°C
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    10-VSSOP
    Datasheet:
    1. How to order INA300AIDGST on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the INA300AIDGST price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of INA300AIDGST?
    Image INA300AIDGST
    Part Number INA300AIDGST
    Manufacturer Texas Instruments
    Series -
    Package/Case 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Function Current Sense
    Sensing Method High/Low-Side
    Accuracy -
    Voltage - Input 2.7V ~ 5.5V
    Current - Output -
    Operating Temperature -40°C ~ 125°C