    Telemecanique Sensors XSAV12801L10
    Part No.:
    XSAV12801L10
    Manufacturer:
    Telemecanique Sensors
    Category:
    Proximity Sensors
    Package:
    Cylinder, Threaded - M30
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDXSAV12801L10.pdf
    Description:
    INDUCTIVE SENSOR 264V .35A XS +O
    Manufacturer:
    Telemecanique Sensors
    Series:
    XS
    Package/Case:
    Cylinder, Threaded - M30
    Packaging:
    Box
    Product Status:
    Active
    Sensor Type:
    Inductive
    Sensing Distance:
    0.394" (10mm)
    Output Type:
    Response Frequency:
    Shielding:
    Shielded
    Material - Body:
    Metal
    Voltage - Supply:
    24V ~ 240V
    Termination Style:
    Cable
    Operating Temperature:
    -25°C ~ 70°C
    Ingress Protection:
    IP67
    Indicator:
    LED
    Datasheet:
    1. How to order XSAV12801L10 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the XSAV12801L10 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of XSAV12801L10?
    Image XSAV12801L10
    Part Number XSAV12801L10
    Manufacturer Telemecanique Sensors
    Series XS
    Package/Case Cylinder, Threaded - M30
    Packaging Box
    Product Status Active
    Sensor Type Inductive
    Sensing Distance 0.394" (10mm)
    Output Type -
    Response Frequency -
    Shielding Shielded
    Material - Body Metal
    Voltage - Supply 24V ~ 240V
    Termination Style Cable
    Operating Temperature -25°C ~ 70°C