    Telemecanique Sensors XSAV12373L10
    Part No.:
    XSAV12373L10
    Manufacturer:
    Telemecanique Sensors
    Category:
    Proximity Sensors
    Package:
    Cylinder, Threaded - M30
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDXSAV12373L10.pdf
    Description:
    INDUCTIVE SENSOR 58VDC 200MA XS
    Manufacturer:
    Telemecanique Sensors
    Series:
    XS
    Package/Case:
    Cylinder, Threaded - M30
    Packaging:
    Box
    Product Status:
    Active
    Sensor Type:
    Inductive
    Sensing Distance:
    0.394" (10mm)
    Output Type:
    PNP-NC, 3-Wire
    Response Frequency:
    Shielding:
    Unshielded
    Material - Body:
    Nickel-Plated Brass
    Voltage - Supply:
    12V ~ 48V
    Termination Style:
    Cable
    Operating Temperature:
    -25°C ~ 70°C
    Ingress Protection:
    IP67
    Indicator:
    LED
    Datasheet:
    1. How to order XSAV12373L10 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the XSAV12373L10 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of XSAV12373L10?
    Image XSAV12373L10
    Part Number XSAV12373L10
    Manufacturer Telemecanique Sensors
    Series XS
    Package/Case Cylinder, Threaded - M30
    Packaging Box
    Product Status Active
    Sensor Type Inductive
    Sensing Distance 0.394" (10mm)
    Output Type PNP-NC, 3-Wire
    Response Frequency -
    Shielding Unshielded
    Material - Body Nickel-Plated Brass
    Voltage - Supply 12V ~ 48V
    Termination Style Cable
    Operating Temperature -25°C ~ 70°C