    Telemecanique Sensors XS530B1NAM12
    Part No.:
    XS530B1NAM12
    Package:
    Cylinder, Threaded - M30
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDXS530B1NAM12.pdf
    Package/Case:
    Cylinder, Threaded - M30
    Sensing Distance:
    0.394" (10mm)
    Output Type:
    NPN-NO, 3-Wire
    Voltage - Supply:
    12V ~ 24V
    Operating Temperature:
    -25°C ~ 70°C
    Ingress Protection:
    IP67
    Datasheet:
    1. How to order XS530B1NAM12 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the XS530B1NAM12 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of XS530B1NAM12?
    Image XS530B1NAM12
    Part Number XS530B1NAM12
    Manufacturer Telemecanique Sensors
    Series -
    Package/Case Cylinder, Threaded - M30
    Sensor Type Inductive
    Sensing Distance 0.394" (10mm)
    Output Type NPN-NO, 3-Wire
    Material - Body Nickel-Plated Brass
    Voltage - Supply 12V ~ 24V
    Termination Style Connector
    Operating Temperature -25°C ~ 70°C