    Telemecanique Sensors XS512B1DAM12
    Part No.:
    XS512B1DAM12
    Package:
    Cylinder, Threaded - M12
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDXS512B1DAM12.pdf
    Package/Case:
    Cylinder, Threaded - M12
    Sensing Distance:
    0.079" (2mm)
    Output Type:
    NO, 2-Wire
    Voltage - Supply:
    12V ~ 48V
    Operating Temperature:
    -25°C ~ 70°C
    Ingress Protection:
    IP67, IP69K
    Datasheet:
    1. How to order XS512B1DAM12 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the XS512B1DAM12 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of XS512B1DAM12?
    Image XS512B1DAM12
    Part Number XS512B1DAM12
    Manufacturer Telemecanique Sensors
    Series -
    Package/Case Cylinder, Threaded - M12
    Sensor Type Inductive
    Sensing Distance 0.079" (2mm)
    Output Type NO, 2-Wire
    Material - Body Nickel-Plated Brass
    Voltage - Supply 12V ~ 48V
    Termination Style Connector
    Operating Temperature -25°C ~ 70°C